منتو مهاجرت

راهنمای سفرجاذبه های دیدنیتورهای لحظه آخریبخش مهاجرتمعرفی هتل ها

لرنو وب

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 5.00 (1 Vote)

شهر پاتایا و جاذبه های دیدنی شگفت آور پاتایا

شهر پاتایا در ساحل شرقی کشور در استان Chon buri قرار گرفته و از بانکوک ۱۴۷ کیلومتر فاصله دارد. این شهر در امتداد جاده Sukhumvit در شرق و خط ساحلی در غرب قرار گرفته است. حدود ۲۰۸ کیلومتر مربع وسعت دارد و دارای ۱۵ کیلومتر خط ساحلی می باشد. جمعیت آن طبق سرشماری سال ۲۰۰۰ بالغ بر ۱۰۴۷۹۷ نفر بوده که شامل ۸۰ درصد بودایی ۱۶ درصد مسلمان و مابقی سایر ادیان می باشد. ۹۰ درصد از کارگران پاتایا در زمینه فعالیت های توریستی مشغول به کار

می باشند.

در قرن گذشته پاتایا یک دهکده ماهیگیری کوچک بود که با جهان خارج هیچگونه ارتباطی نداشت ولی پس از اینکه زیبایی آن در سال ۱۹۶۱ توسط اولین گروه آمریکایی کشف شد این دهکده به تدریج به یک ساحل تفریحی معروف تبدیل شد. شهر پاتایا از سال ۱۹۷۸ تحت یک سیستم خودمختار اداره می شود و شهردار مسئول امور آن می باشد.

شهر ساحلی پاتایا از نظر داشتن ساحل و ارزانی شهرت جهانی دارد. در دهه گذشته بسیاری از افراد به دلیل تفریحات شبانه به پاتایا می آمدند ولی اکنون بسیاری برای استفاده از سواحل و تفریحات آن به آنجا می روند. پاتایا طیف وسیعی از جاذبه های توریستی نظیر سواحل زیبا، امکانات اقامتی مناسب، غذاهای بین المللی، پاساژهای خرید و پارک آبی را به گردشگران ارائه می کند. تعدادی مکان توریستی کاملا" جدید نیز که در ناحیه Greater Pattaya واقع شده است مانند بازار شناور، بازار قدیمی Ang Sila و شهر قدیمی پاتایا در روستای Na Klue نشان دهنده روش سنتی زندگی محلی می باشد.

برای دوست داران آفتاب و ورزش های آبی ، آب و هوای آفتابی پاتایا شرایط ایده آلی را برای شنا کردن و سایر فعالیت های آبی مانند جت اسکی، قایق سواری، اسکی روی آب، موج سواری و غواصی فراهم می کند. همچنین برای افرادی که از فعالیت های آبی خوششان نمی آید، پاتایا سالن های ورزشی، و زمین های ورزشی را فراهم نموده است که گردشگران می توانند برای ورزش هایی مانند تیراندازی، اتومبیل رانی، اسب سواری، گلف، بولینگ، تنیس، پینت بال و … از آن ها استفاده کنند.

برای افرادی که دوست دارند خرید نمایند، بوتیک های عرضه کننده مدهای روز، فروشگاه های لباس آماده، ابریشم، نقاشی، صنایع دستی، سنگ های قیمتی، جواهرات، بدلیجات در خیابان های اصلی مرکز و جنوب شهر متمرکز شده اند و قیمت ها نیز منصفانه می باشد.

جاذبه های گردشگری برای کسانی که تور تایلند را در برنامه دارند :

تپه پاتایا (Khao Phra Bat)

تپه پاتایا یک نقطه مناسب برای مشاهده خلیج کوچک منحنی شکل پاتایا در روز یا شب می باشد. در بالای این تپه مجسمه ای از پرنس Jumborn ، پدر نیروی دریایی سلطنتی تایلند قرار گرفته است.

 

مزرعه تمساح پاتایا

با فاصله ۱۵ دقیقه ای از مرکز پاتایا، شامل انواع مختلف چیزهای زیبا و عجیب مانند تمساح هایی که در محیط طبیعی خودشان هستند، یک باغ وحش شامل انواع حیوانات وحشی، صدها صخره عظیم و عجیب و غریب، درخت یک میلیون ساله که تبدیل به سنگ شده است .

 

باغ وحش ببرها در پاتایا

این باغ وحش دارای بیش از ۲۰۰ ببر بنگال و صد هزار تمساح است و در کنار آن نیز دارای گونه های مختلفی از حیوانات دیگر است که سرگرمی های گوناگونی را برای گردشگران مهیا می کند. در این باغ وحش، ببر ها نمایش های زیبایی از جمله پریدن از حلقه های آتش و راه رفتن روی طناب را در سیرک اجرا می کنند. تمساح های این مکان نیز هر روز چندین نمایش دارند و فیل ها نیز گردشگران را ماساژ می دهند.

ببر های بنگال که در این مکان نگهداری می شوند، بزرگترین گونه ببر در جهان هستند و رنگ آنها زرد مایل به قهوه ای یا خاکستری است. ببرها معمولا تنها زندگی می کنند و آنهایی که با هم هستند، ببر ماده و بچه هایش هستند.

 

جهان زیر آب پاتایا

در جاده Sukhumvit نزدیک جنوب پاتایا واقع شده است و در آن بیش از ۲۰۰ گونه از جانوران دریایی منطقه یافت می شود. در اینجا بازدیدکنندگان می توانند شاهد زندگی در اعماق آب باشند. از مرجان های رنگارنگ دریایی تا سایر جانوران هیجان انگیز اقیانوس. این مجموعه دارای یک تونل شیشه ای به طول صد متر می باشد که محل زندگی ماهی ها و سایر جانوران اعماق اقیانوس می باشد. این مکان از ساعت ۹ صبح تا ۶ بعد از ظهر دایر می باشد.

بازار شناور پاتایا

بازار شناور پاتایا بزرگترین بازار شناور جهان با مساحتی در حدود ۰۰۰ ۱۰۰ متر مربع در اطراف پاتایا می باشد و به ۴ قسمت که هر کدام ارئه کننده میراث فرهنگ یک ناحیه از تایلند می باشند تقسیم شده است. خانه های چوبی که با پل های چوبی به یکدیگر متصل هستند و درون دریاچه قرار دارند قابل رویت می باشد. هر روزه بیش از ۸۰ قایق پارویی آماده سرویس دهی به گردشگران برای بازدید از معماری تایلندی می باشند. در آنجا انواع رستوران ها و بیش از ۱۰۰ فروشگاه صنایع دستی و سوغاتی از تمام تایلند وجود دارد. نمایش های فرهنگی تایلندی و سایر برنامه ها هر روزه اجرا می شود و از ساعت ۱۰ صبح الی ۹ شب برای بازدید آماده می باشد.

 

 

دهکده فیل های پاتایا

این دهکده در کیلومتر ۱۴۵ از جاده Sukhumvit واقع شده است. در اینجا شما می توانید نمایش فیل ها در حال بازی فوتبال و نمایش سایر مهارت ها و همچنین رژه فیل ها به سبک نبردهای سنتی را ببینید. امکان فیل سواری نیز از ساعت ۱۰٫۳۰ صبح تا ۴٫۳۰ بعدازظهر برای بازدید کنندگان مهیاست.

جزیره مرجان پاتایا

یکی از مهم ترین جاذبه های پاتایا، سفری یک روزه به جزیره مرجان است. این جزیره که با شهر ساحلی پاتایا حدود ۷ کیلومتر فاصله دارد، دارای سواحل شنی سفید است و هرروز صبح لنج هایی به طرف آن حرکت کرده و بعداز ظهر بازمی گردند. طی این مسیر با لنج، ۴۵ دقیقه و با قایق موتوری، ۱۵ دقیقه است. محیط این جزیره بسیار آرام، سواحل آن بسیار زیبا و آب های آن دارای مرجان های بی نظیری است.

گردشگران در این جزیره می توانند با قایق های کف شیشه ای، به تماشای این مرجان ها بروند. در اینجا امکان شنا، غواصی، حمام آفتاب، ورزش های آبی مثل اسکی روی آب و موج سواری برای همه وجود دارد و رستوران آن نیز با غذاهای لذیذ دریایی از گردشگران پذیرایی می نماید.

 

 

باغ گرمسیری و استراحت گاه Nong Nooch

تقریبا" در ۱۸ کیلومتری جنوب پاتایا قرار گرفته و به عنوان زیباترین باغ جنوب شرقی آسیا به خوبی شناخته شده است. کل محوطه حدود ۵۰۰ هکتار می باشد که بوسیله پرورشگاه های گلهای ارکیده و سایر گیاهان گرمسیری و دارویی تزئین شده است. همه روزه از ساعت ۷ صبح تا ۶ بعدازظهر برای بازدید آماده است.

شهر پوکت

پوکت با نام مروارید دریای آندامان نیز شناخته می شود و به سبب سواحل زیبای خود و غواصی در آب های شفاف آن شهرت دارد. بیش از نیمی از این جزیره را جنگل فرا گرفته و از شمال تا جنوب آن کوه هایی کشیده شده اند. نام پوکت از واژه ای مالزیایی به معنای کوه یا تپه گرفته شده زیرا از دور به این شکل به نظر می رسد. پوکت بزرگترین جزیره تایلند و مهم ترین استراحتگاه برای تعطیلات در تایلند و آسیاست. در شمال این جزیره فرودگاه بین المللی آن قرار دارد که دسترسی به آن را ممکن نموده است.

بهترین سواحل جزیره پوکت در کناره غربی آن قرار دارند و پاتونگ Patong و کارون Karon از جمله معرف ترین و محبوب ترین این سواحل به شمار می روند. ساحل پاتونگ بسیار وسیع و طولانی است و اغلب مراکز خرید پوکت در آنجا قرار دارند. پوکت که دارای ۳۰ درصد جمعیت مسلمان است، در سال های اخیر همراه با سامویی، در میان ده جزیره محبوب آسیا شناخته شده است.

شهر پوکت پیش از میلاد مسیح کشف شده و بطلمیوس، جغرافیدان یونانی، در قرن سوم پس از میلاد به آن اشاره کرده است. پوکت همواره به دلیل منابع غنی خود مورد توجه تاجران و سیاحان از سراسر دنیا بوده است. زمانی که گردشگری تایلند اولین بار مطرح شد، پوکت از اولین نقاط این کشور بود که با طبیعت زیبای خود میزبان گردشگران شد. پوکت بزرگترین جزیره تایلند است که در اقیانوس هند و در ۸۶۷ کیلومتری بانکوک قرار دارد. این جزیره که شهرت و ثروت خود را در ۵ قرن گذشته از طریق استخراج قلع به دست آورده، اکنون تبدیل به قطب گردشگری مهمی در تایلند شده که با سواحل زیبای خود بازدیدکنندگان بسیاری را به سوی خود جذب می نماید.

حدود ۷۰ درصد این جزیره کوهستانی است و اکثر اوقات شاهد وزش بادهای موسمی است که هوایی گرم و مرطوب به این جزیره داده اند. پوکت دارای دو فصل خشک و بارانی است، از می تا اکتبر فصل باران و از نوامبر تا آوریل فصل خشک است که دمای هوا در آن زمان کم می شود. ( ۲۰ تا ۳۰ درجه سانتیگراد).

با وجود این که از اوایل دهه ۸۰، گردشگران اصلی ترین درآمد سواحل غربی این جزیره را تشکیل داده اند ولی در عین حال کشاورزی، صید ماهی و میگو و همچنین صید مروارید کماکان از مهمترین مشاغل مردم این جزیره به حساب می آیند.

در غرب پوکت مراکز غواصی Diving متعددی وجود دارند و محدوده کار آنها نیز در جزیره های کوچک اطراف پوکت است که از لحاظ مرجان های زیبا و موجودات دریایی شهرتی جهانی دارند. در پوکت، قایق رانی و موج سواری نیز بسیار طرفدار دارد.

خلیج Chalong

اصلی ترین دروازه ساحل جنوبی می باشد که اسکله اصلی برای سفر به جزایر کوچک ساحل شرقی است. این خلیج در منطقه معدنی قرار گرفته و برای شنا کردن بسیار گل آلود می باشد.

فیل سواری در جزیره پوکت

علاقه مندان به فیل سواری، در جزیره پوکت نوعی متفاوت از سواری را بر روی این حیوان عظیم الجثه در جنگل تجربه می کنند. این سواری یکی از پر طرفدارترین فعالیت هایی است که گردشگران انجام می دهند زیرا در هنگام سواری آرام خود، از زیبایی های طبیعت بکر نیز در طول راه لذت می برند.

موزه ملی Thalang

این موزه در سال ۱۹۸۵میلادی تاسیس گردیده و در منطقه Thalang واقع شده است. با سبک معماری جنوبی ساخته شده تاریخ و فرهنگ پوکت و جنوب را به نمایش می گذارد.

آکواریوم پوکت

در ۱۰ کیلومتری جنوب پوکت قرار دارد و مجموعه ای غنی از ماهی های استوایی و لاک پشت های دریایی و سایر جانداران دریایی را به نمایش می گذارد.

 

قایق سواری در تنداب در جزیره پوکت

قایق سواری در تنداب WhiteWater Rafting، از محبوب ترین و معروف ترین سرگرمی هایی است که در اینجا وجود دارد. گردشگران هنگامی که با قایق بادی مسیری ۴ کیلومتری را از میان جنگل طی می کنند، یکی از پر ماجراترین ساعت ها را سپری خواهند کرد. بهترین زمان برای این کار در فصل باران یعنی از ژوئن تا نوامبر است.

معبد Chalong

این معبد زیبا ترین معبد پوکت می باشد که اخیرا" بازسازی شده است و با شهر ۸ کیلومتر فاصله دارد.

باغ وحش پوکت

مکانی ایده آل برای دوست داران حیوانات. شما می توانید در این باغ وحش از نزدیک حیواناتی مانند تمساح ها و سایر حیوانات جالب را مشاهده کنید. به شما توصیه می شود نمایش میمون ها، تمساح ها و فیل ها را که بسیار جالب می باشد از دست ندهید. همچنین در این باغ وحش یک باغ پروانه، باغ ارکیده و یک آکواریوم وجود دارد.

 

محسن کریمی
Author: محسن کریمی
معرفی نویسنده
سلام . محسن کریمی هستم از نویسندگان سایت منتو مایگریت (بزرگترین مرجع مهاجرت ایران) . لطفا بعد از خوندن مطالب نظرات خودتون را همینجا برای من بذارید .

نوشتن دیدگاه

تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

نکاتی در مورد تور ارزان تایلند

در منتو ما سعی خود را کردیم که سفر ارزان تایلند را برای شما فراهم کنیم.در منتو ارزان ترین تور های تایلند از سراسر آژانس ها به صورت لحظه ای جمع آوری می شود و در سایت به نمایش در می آید.منتو شما را بی نیاز می کند از اینکه مدام بخواهید در اینترنت دنبال تور ارزان تایلند بگردید.کافی است به ما مراجعه کنید و پایین ترین قیمت تور تایلند را ببینید.

منتو در سایر شبکه های اینترنتی

 

 aparat  فیسبوک  گوگل پلاس  کلوب  اینستگرام  لینکدین  پینترست  تامبلر  توئیتر  یوتیوب وردپرس