منتو مهاجرت

راهنمای سفرجاذبه های دیدنیتورهای لحظه آخریبخش مهاجرتمعرفی هتل ها

لرنو وب

دیدنی های آنکارا مکان های دیدنی آنکارا جاذبه های آنکارا

دیدنی های آنکارا,مکان های دیدنی آنکارا,جاذبه های آنکارا  آنکارا به عنوان پایتخت ترکیه شهری مدرن و پیشرفته میباشد.این شهر دقیقا در میان ترکیه واقع شده است و به عنوان شاه راهی میان مناطق و شهرهای مختلف ترکیه محسوب میشود و به همین دلیل آنکارا را قطب حمل نقل ترکیه مینامند.اما این موارد باعث نمیشود تا جاذبه های آنکارا کاسته شود.در صورتی که تور آنکارا برای تعطیلات خود انتخاب کرده اید مطمئنا پشیمان نخواهید شد.

دیدنی های آنکارا,مکان های دیدنی آنکارا,جاذبه های آنکارا

این شهر دارای مراکز خرید بزرگی میباشد که هر مسافری را شگفت زده میکند.از سوی دیگر تاریخ این شهر باعث شده تا مکان های دیدنی آنکارا در کنار سیستم شهری مدرن آن خود نمایی کند.مکان هایی چون مقبره آتاتورک, معبد آگوستوس و روم, تئاتر رومی آنکارا, قلعه آنکارا از معروف ترین آنها هستند.از دیگر دیدنی های آنکارا که قالب تاریخی ندارند نیز میتوان به شهربازی فوق العاده آنکارا, پارک جنگلی آنکارا و مراکز خرید این شهر اشاره کرد.

معرفی معابد و قلعه های تاریخی آنکارا

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 5.00 (1 Vote)

آنکارا

معرفی معابد و قلعه های تاریخی آنکارا

آنکارا که در گذشته آنقورا (Angora) نامیده می شد، پایتخت ترکیه، مرکز استان آنکارا و دومین شهر بزرگ این کشور، بعد از استانبول است. در دهه 1920 پس از اعلام جمهوری، این شهر به عنوان پایگاه حکومت انتخاب و به مکانی مهم برای سیاستمدارن، مجریان و کارکنان دولت تبدیل گردید.

مساحت شهر حدود 2516 کیلومتر مربع است و در دشتی در قلب فلات آناتولی و در غرب ترکیه مرکزی واقع شده است. همچنین این شهر در 450 کیلومتری جنوب شرقی استانبول قرار دارد ؛ بنابراین برای رسیدن به استانبول و اروپا از ایران معمولأ باید از آنکارا عبور کرد. آنکارا در یکی از خشک ترین مناطق ترکیه  قرار دارد و به جز مناطق جنگلی واقع در محدوده جنوبی آن، بخش اعظم آن با پوشش گیاهی نواحی استپ محصور شده است ؛ با این حال این شهر منطقه ای سرسبز می باشد.

معرفی موزه های دیدنی آنکارا

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 5.00 (1 Vote)

آنکارا

معرفی موزه های دیدنی آنکارا                   

موزه فرهنگ

موزه فرهنگ مقابل خانه اپرا در بلوار طلعت پاشا قرار گرفته است. در این موزه مجموعه نفیس از صنایع دستی مربوط به فرهنگ عامه و آثار مربوط به مساجد دوران سلجوقی و عثمانی به نمایش گذاشته شده است. این موزه هر روز غیر از دوشنبه ها باز است.

گشتی کوتاه در جاذبه های تاریخی آنکارا

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 5.00 (1 Vote)

آنکارا

گشتی کوتاه در جاذبه های تاریخی آنکارا                   

آنیکابیر مقبره آتاتورک

مقبره آتاترک موسس جمهوری ترکیه بر بالای یک تپه به شکل خیره کننده ای در بخش آنیت تپه قرار دارد. بنای این مقبره که در سال 1953 کامل شد. سمبل تلفیق شگفت انگیز بین سبک های معماری باستانی و مدرن است و از جمله دستاوردهای بدون رقیب در معماری مدرن ترکیه محسوب می شود. در مجموعه ساختمان های مقبره آتا ترک همچنین موزه ای قرار دارد که در آن مجسمه ساخته شده از موم آتا ترک ، نوشته ها ، نامه ها و اشیای مختلف شخصی بنیانگذار ترکیه و نمایشگاهی از عکس های وی و تاریخ جمهوری ترکیه دیده می شوند. مقبره آتاترک همه روزه و موزه این بنا در تمامی روزهای هفته به غیر از روزهای دوشنبه باز هستند . در شبهای تابستان در این محل نمایش نور و صدا اجرا می شود.

تجربه ای آرامش بخش در استخرهای آب گرم آنکارا

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 5.00 (1 Vote)

آنکارا تجربه ای آرامش بخش در استخرهای آب گرم آنکارا                   

آبهای گرم و معدنی شهرستان " هایمانا"

آبهای گرم و معدنی شهرستان " هایمانا" در جنوب آنکارا نیز یکی دیگر از منابعی است که پیشینه تاریخی داشته و در دوران رومیها، بیزانسیون، سلجوقیان و عثمانیان همواره مورد استفاده بوده است. نام سابق شهرستان "هایمانا" یعنی " یابان حامامی " و نیز فعالیتهایی که در قرن نوزدهم برای انتقال بخشی از این آبهای شفا بخش به آنکارا انجام گرفته است، اهمیت زیاد این منابع را نشان می دهد.

منتو در سایر شبکه های اینترنتی

 

 aparat  فیسبوک  گوگل پلاس  کلوب  اینستگرام  لینکدین  پینترست  تامبلر  توئیتر  یوتیوب وردپرس