منتو مهاجرت

راهنمای سفرجاذبه های دیدنیتورهای لحظه آخریبخش مهاجرتمعرفی هتل ها

لرنو وب

دیدنی های استانبول مکان های دیدنی استانبول جاذبه های استانبول

دیدنی های استانبول,مکان های دیدنی استانبول,جاذبه های استانبولاستانبول به عنوان تنها شهر بزرگ دنیا که دو قاره آسیا و اروپا را از هم جدا کرده معرفی میشود.همچنین این شهر به عنوان پایتخت فرهنگی و اقتصادی ترکیه شناخته میشود.دیدنی های استانبول باعث شده تا صنعت توریست به عنوان یکی از راه های اصلی کسب درآمد این شهر و ترکیه باشد.روند رو به رشد صنعت گردشگری در استانبول باعث شد تا این شهر در میان سه شهر توریستی دنیا در سال 2010 قرار بگیرد.

دیدنی های استانبول,مکان های دیدنی استانبول,جاذبه های استانبول

استانبول به عنوان پایتخت فرهنگ اروپا دارای جذابیت های فراوانی برای توریست ها میباشد.از جاذبه های استانبول در قالب تاریخی میتوان به مسجد سلیمانیه, قصر سلطنتی حاجیا صوفیا, کاخ دولما باغچه, کاخ توپ کاپی و ...اشاره کرد.از دیگر مکان های دیدنی استانبول میتوان به جزایر پرنس استانبول, موزه کارتون و کاریکاتور استانبول, بازار بزرگ استانبول اشاره کرد.

معرفی آکساری و دیگر مناطق دیدنی استانبول

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 5.00 (1 Vote)

معرفی آکساری و دیگر مناطق دیدنی استانبولمعرفی آکساری و دیگر مناطق دیدنی استانبول   

استانبول (به ترکی استانبولی: İstanbul) یا قسطنطنیه بزرگ‌ترین شهر کشور ترکیه و مرکز فرهنگی و اقتصادی آن است. این شهر در کنار تنگه بسفر و دریای مرمره قرار دارد. تنگهٔ بسفر دو قارهٔ آسیا و اروپا را جدا می‌کند و استانبول تنها شهر بزرگ جهان است که در دو قاره قرار دارد.

این کلان شهر به عنوان پایتخت فرهنگ اروپا در سال ۲۰۱۰ انتخاب شده‌است. همچنین از لحاظ تعداد گردشگران خارجی سومین شهر

دیدنی های استانبول که باید از نزدیک دید

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 5.00 (1 Vote)

دیدنی های استانبول که باید از نزدیک دیددیدنی های استانبول که باید از نزدیک دید

مسجد سلیمانیه

مسجد سلیمانیه استانبول که جزو مساجد جامع شهر به شمار می رود ، در سال 1550 تا 1557 ، به دستور سلطان سلیمان اول ، توسط معمار زبردست ، سنان آغا بنا شد . سبک معماری این مسجد همانند سایر کارهای او ترکیبی از شیوه معماری اسلامی و بیزانسی

مساجد و کاخ های دیدنی استانبول

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 5.00 (1 Vote)

مساجد و کاخ های دیدنی استانبولمساجد و کاخ های دیدنی استانبول

مسجد رستم پاشا

مسجد رستم پاشا که یکی از مکان های دیدنی استانبول می باشد و نماد معماری و کاشی کاری عثمانی است ، در سال 1561 میلادی به فرمان وزیر ارشد و داماد سلطان سلیمان ، رستم پاشا بنا شد . این مسجد که یکی از شاهکارهای معمار سینان محسوب می شود و

منتو در سایر شبکه های اینترنتی

 

 aparat  فیسبوک  گوگل پلاس  کلوب  اینستگرام  لینکدین  پینترست  تامبلر  توئیتر  یوتیوب وردپرس