منتو مهاجرت

راهنمای سفرجاذبه های دیدنیتورهای لحظه آخریبخش مهاجرتمعرفی هتل ها

لرنو وب

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 5.00 (1 Vote)

مساجد و کاخ های دیدنی استانبولمساجد و کاخ های دیدنی استانبول

مسجد رستم پاشا

مسجد رستم پاشا که یکی از مکان های دیدنی استانبول می باشد و نماد معماری و کاشی کاری عثمانی است ، در سال 1561 میلادی به فرمان وزیر ارشد و داماد سلطان سلیمان ، رستم پاشا بنا شد . این مسجد که یکی از شاهکارهای معمار سینان محسوب می شود و

مسجد سلیمیه نیز از معماری این بنا الهام گرفته شده ، مورد توجه  گردشگران تور ترکیه و تور استانبول قرار گرفته است . مسجد رستم پاشا زیبایی ها و جذابیت های معماری و تاریخی بسیاری داشته که در این بین ، کاشی کاری خاص آن معروف به  کاشی کاری ایز نیک ،  بسیار ارزشمند و قیمتی بوده و معرف  ثروت و قدرت رستم پاشا می باشد .

 

 

مساجد و کاخ های دیدنی استانبول

منطقه پولونزکوی

منطقه پولونزکوی  یکی از جذابیت ها و مکان های دیدنی استانبول  به شمار می رود که در بخش آسیایی آن قرار گرفته که تا مرکز شهر 25 کیلومتر فاصله دارد . مهاجران لهستانی برای اولین بار در قرن نوزدهم میلادی منطقه پولونزکوی استانبول را کشف کردند . امروزه توریستان و گردشگران تور ترکیه و تور استانبول برای سوارکاری و لذت بردن از طبیعت و صرف غذاهای سنتی لهستان ، به این منطقه بکر و زیبا سفر می کنند .

 

مساجد و کاخ های دیدنی استانبول

برج گالاتا

برج گالاتا در استانبول یکی از قدیمی ترین برج های جهان و بناهای تاریخی معروف در استانبول است که در سال 528ساخته شده و به قرون وسطی تعلق دارد . از قسمت بالای برج چشم اندازی زیبا و ناب از تنگه بسفر ، پل بغاز و خلیج هورن را می توان دید . بسیاری از گردشگران تور ترکیه و تور استانبول  از این مکان دیدنی استانبول  بازدید می کنند . ساختمان برج  در سال 1348 با سنگ باز سازی شد و به برج مسیح معروف شد که در قرن 15 از آن برای زندان و بعد ها به عنوان مکانی به منظور دیده بان آتش سوزی ها استفاده می شد . برج گالاتا شامل 9 طبقه است که کلاه استوانه ای آن 70 متر از سطح زمین ارتفاع داشته و وزن آن را10هزار تن تخمین زده اند .

 

مساجد و کاخ های دیدنی استانبول

 

کاخ دولما باغچه

کاخ دولما باغچه کاخی تاریخی و با شکوه است که در قسمت ساحل اروپایی استانبول در تنگه بسفر واقع شده و در اواسط قرن 19 میلادی توسط سلطان عبد المجید اول بنا شد . این کاخ 600 متری که یکی از مکان های دیدنی استانبول است ، دارای 56 ستون و چلچراغی عظیم با وزنی معادل 5.4 تن است که 750لامپ داشته و مورد توجه و اقبال گردشگران تور ترکیه و تور استانبول قرار دارد . 10 نوامبر سال 1938 آتاتورک در ساعت 9:05 چشم از جهان فرو بست و از آن تاریخ به بعد تمام ساعت های کاخ دولما باغچه روی این زمان ثابت شد و تغییر نکرد .

 

مساجد و کاخ های دیدنی استانبول

 

کاخ توپکاپی

کاخ توپکاپی استانبول که در زمان امپراطوری عثمانی ، در محل تلاقی تنگه بسفر ، خلیج طلایی و دریای مرمره  ، در سال 1478 بنا شد یکی از مکان های دیدنی استانبول محسوب می گردد . این کاخ تاریخی مربوط به قرن 15 تا 19 بوده که توسط سلطان محمد فاتح احداث شد و شامل باغی زیبا و عظیم  می باشد . سمت راست کاخ نمایشگاهی از وسایل قیمتی دوران امپراطوری عثمانی و سمت چپ آن حرمسرا قرار دارد . در بخش دیگر کتابخانه احمد سوم و نمایشگاهی از لوازم خانواده سلطنتی است که در بردارنده جواهراتی نفیس می باشد . ردای حضرت محمد نیز در بخش میانی کاخ توپکاپی نگه داری شده که مورد توجه گردشگران تور ترکیه و تور استانبول قرار گرفته است .

 

مساجد و کاخ های دیدنی استانبول

 

مسجد شاهزاده

 مسجد شاهزاده یا شهزاده یکی از زیباترین مساجد معروف و تاریخی شهر استانبول است که با قدمت 560 سال مورد توجه بسیاری از گردشگران سفر ترکیه واقع شده است . این مسجد به دستور سلطان سلیمان اول و به یاد فرزندش محمد که در سال 1543 در گذشت ، توسط معمار سینان بنا شد . ساخت بنای مسجد در سال 1544 آغاز و تا سال 1548 به طول انجامید . ساختمان مسجد شاهزا ده از نظر اندازه و طراحی با سایر مساجد تفاوت داشته و اولین اثر مهم معمار سینان می باشد . دو مناره آن که شاهکار معماری محسوب می شود نظر توریستان تور استانبول را به خود جلب می کند . مسجد در بخش مرکزی استانبول و در کنار بلوار آتاتورک قرار گرفته است .

 

مساجد و کاخ های دیدنی استانبول

 

منطقه سلطان احمد

منطقه سلطان احمد در کنار دریای مرمر واقع شده و مسجد ایا صوفیا و کاخ توپکاپی را نیز در برگرفته که همین امر این محله را به مهم ترین منطقه توریستی در استانبول مبدل کرده است. مسجد تاریخی سلطان احمد به سفارش سلطان احمد و توسط معمارانی ماهر با 6 مناره ساخته شد. این بنا به مسجد کبود نیز معروف است زیرا در رنگ آمیزی داخلی آن از رنگ آبی کبود استفاده شده است. مسجد و محله سلطان احمد از مناطق دیدنی و تاریخی استانبول محسوب می شود که همه روزه گردشگران سفر ترکیه وعلاقمندان تور استانبول برای بازدید از این منطقه که یکی از مکان های دیدنی استانبول است راهی این محل می شوند.

 

مساجد و کاخ های دیدنی استانبول

محسن کریمی
Author: محسن کریمی
معرفی نویسنده
سلام . محسن کریمی هستم از نویسندگان سایت منتو مایگریت (بزرگترین مرجع مهاجرت ایران) . لطفا بعد از خوندن مطالب نظرات خودتون را همینجا برای من بذارید .

نوشتن دیدگاه

تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

منتو در سایر شبکه های اینترنتی

 

 aparat  فیسبوک  گوگل پلاس  کلوب  اینستگرام  لینکدین  پینترست  تامبلر  توئیتر  یوتیوب وردپرس