منتو مهاجرت

راهنمای سفرجاذبه های دیدنیتورهای لحظه آخریبخش مهاجرتمعرفی هتل ها

لرنو وب

نکات سفر

دانستنی های سفر به مالدیو (9)

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 5.00 (1 Vote)

مالدیو

دانستنیها

طول پرواز از تهران تا ماله حدود 6 ساعت می باشد.(صرف نظر از زمان توقف ترانزیت در دوحه ویا ...)

واحد پول مالدیو روفیا است.

در هنگام ورود به این کشور وسایل شما بوسیله ی اشعه ی ایکس کنترل می شود و از واردات مشروبات الکلی ، گوشت خوک و تصاویر مبتذل به شدت جلوگیری می شود.

دانستنی های سفر به مالدیو (8)

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 5.00 (1 Vote)

مالدیو

سلامت در مالدیو

آب لوله کشی در تمام جزیره ها قابل آشامیدن نیست و بهتر است حتما از مسئولان تفریحگاه در مورد آب سوال کنید. بطری های آب معدنی در مالدیو بسیار گران هستند و بهتر است باقی آب خود در رستوران یا هتل را دور نریزید تا کمتر مجبور شوید برای آب هزینه کنید.

خطر ابتلا به مالاریا در مالدیو وجود ندارد. تنها در برخی جزیره‌ها به دلیل وجود پشه‌های زیاد احتمال ابتلا به تب دانگ هست که باز هم بسیار کم اتفاق می افتد. برای کسانی که از مناطق آلوده به تب زرد وارد این کشور می‌شوند ارائه گواهی بین المللی سلامت ضروری است.

دانستنی های سفر به مالدیو (7)

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 5.00 (1 Vote)

مالدیو

اقامت در مالدیو

در کشور مالدیو شاید در کمتر جزیره‌ای بتوانید آنچه را به نام هتل می‌شناسید پیدا کنید و معمولا در بیشتر جزیره ها اقامت‌گاه‌های تفریحی به نام resort وجود دارد که علاوه بر استفاده از سواحل زیبای جزیره در این تفریحگاه‌ها، وسایل تردد در جزیره و بسیاری از امکانات دیگر را نیز فراهم می‌کنند.

البته در ماله، پایتخت مالدیو هتل‌هایی را هم می‌توانید پیدا کنید. اما معمولا اقامت در تفریحگاه‌هایی که ساحلی خصوصی، خلوت و بسیار تمیز را فراهم می‌کنند، برای گردشگران اولویت دارد.

دانستنی های سفر به مالدیو (6)

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 5.00 (1 Vote)

مالدیو

خرید در مالدیو

واحد پول در مالدیو روپیه مالدیو (روفیا) است که هر روپیه نیز ۱۰۰ لاری است. دلار آمریکا در هتل‌ها و تفریحگاه‌ها پذیرفته می‌شود و نیازی به تبدیل پول نیست. در فروشگاه‌هایی که در هتل‌ها وجود دارد نیز با دلار آمریکا می‌توانید خرید کنید اما این فروشگاه ها معمولا اجناس قابل توجهی ندارند. بهتر است مقداری از دلارهای خود را به روپیه تبدیل کنید تا در صورت نیاز به خرید، به خصوص وقتی که در ماله حضور دارید، بتوانید از فروشگاه های کوچک راحت خرید کنید.

منتو در سایر شبکه های اینترنتی

 

 aparat  فیسبوک  گوگل پلاس  کلوب  اینستگرام  لینکدین  پینترست  تامبلر  توئیتر  یوتیوب وردپرس