منتو مهاجرت

راهنمای سفرجاذبه های دیدنیتورهای لحظه آخریبخش مهاجرتمعرفی هتل ها

تور مشهد تور خراسان تور مشهد مقدس ارزان لحظه آخری

تور مشهد,تور ارزان مشهد,تور لحظه آخری مشهدتور ارزان و لحظه آخری مشهد

تور مشهد و گردشگری و زیارت در شهر مشهد هر ساله با درخواست حدود 27 میلیون زائر داخلی و 2 میلیون زائر خارجی روبرو می باشد.به این نوع از مسافرت ها گردشگری مذهبی گفته می شود.گردشگری مذهبی شامل سفرها و بازدیدهایی است که اصلی ترین هدف از انجام آنها ایجاد یک تجربه مذهبی باشد. این نوع از صنعت گردشگری بر مبنای تعاریف سازمان جهانی گردشگری (WTO) یکی از ۵ شاخه اصلی گردشگری دنیا است.این شهرها همواره در کنار جاذبه های مذهبی مراکزی جهت سیاحت فراهم می کنند تا ضریب ماندگاری زائر را در شهر خود افزایش دهند.شهر مشهد نیز با ایجاد جاذبه های طبیعی که در نزدیکی شهر مشهد قرار دارند توانسته این ضریب را افزایش دهد.مکان هایی مانند : ییلاقات شاندیز، طرقبه، پارک جنگلی وکیل‌آباد، باغ‌وحش وکیل‌آباد برخی از آنها می باشد.شهر مشهد با وجود تمدن چند هزار ساله، وجود بارگاه منور رضوی و جاذبه های مذهبی مختلف از جمله وجود بقعه های مختلف در رتبه دوم قرار دارد.در واقع بین ۱۵ جاذبه گردشگری مذهبی اول دنیا مشهد از لحاظ جذب مخاطب در رتبه دوم قرار دارد.

دانستنی های سفر به مشهد

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 5.00 (1 Vote)

مشهد

شهر مشهد در حوزهٔ رودخانهٔ کشف‌رود و در دشت مشهد بین کوه‌های هزارمسجد و بینالود گسترده شده‌است. بیشینهٔ ارتفاع شهر مشهد ۱۱۵۰ متر و کمینهٔ آن ۹۵۰ متر است. شهر مشهد دارای آب و هوای متغیر، اما معتدل و متمایل به سرد و خشک است و از تابستان‌های گرم و خشک و زمستان‌های سرد و مرطوب برخوردار است. بیشینهٔ درجه حرارت در تابستان‌ها ۴۳ درجه بالای صفر و کمینهٔ آن در زمستان‌ها ۲۳ درجه زیر صفر است.

نگاهی به جاذبه های گردشگری مشهد

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 5.00 (1 Vote)

مشهد نگاهی به جاذبه های گردشگری مشهد

مشهد به دلیل موقعیت جغرافیایی خاص که در منطقهٔ مرزی بین شمال و جنوب خراسان قرار دارد و هم‌چنین تداخل جبهه‌های مختلف آب و هوایی، دارای آب و هوا و خصوصیات ویژهٔ اقلیمی است و قسمت اعظم دشت مشهد-نیشابور، جزء اقلیم سرد و خشک و قسمتی از دشت مشهد-قوچان، نیمه خشک و سرد و بخش کوچکی از بلندترین ارتفاعات رشته‌کوه‌های بینالود و هزار مسجد جزء اقلیم مرطوب سرد است و در مجموع شهر مشهد دارای آب و هوای متغیر، اما معتدل و متمایل به سرد و خشک است و از تابستان‌های گرم و خشک و زمستان‌های سرد و مرطوب برخوردار است. وزش بادها در شهر مشهد بیشتر در جهت جنوب شرقی به شمال غربی است. بیشینهٔ درجه حرارت در تابستان‌ها ۴۳ درجه بالای صفر و کمینهٔ آن در زمستان‌ها ۲۳ درجه زیر صفر است.

طبیعت گردی در روستاهای مشهد مقدس

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 5.00 (1 Vote)

مشهد طبیعت گردی در روستاهای مشهد مقدس

شاندیز

شاندیز مشهد یکی از مناطق ییلاقی و خوش آب و هوای اطراف مشهد است که در بخش طرقبه و در فاصله 30 کیلومتری غرب مشهد و حدود 13 کیلومتری طرقبه و در مسیر راه مشهد به ابرده و زشک قرار گرفته است. چشمه سارها و باغ های فراوان ، فضای سرسبزو خرم ، رودخانه و چشمه اندازهای زیبا و مصفا و آب و هوای مناسب و به ویژه تولیدات صنایع دستی از قبیل انواع وسایل پوستی و چوبی و سوغاتی های دیگر و امکانات رفاهی و واحد های اداری و خدماتی ، این منطقه ییلاقی را به صورت گردشگاهی مهم درآورده است که مورد توجه ساکنان مشهد و مسافران و زائران است. از جمله نقاط دیدنی شاندیز پارک جنگلی است. محصولات عمده باغی شاندیز عبارتند از : گیلاس ، زردآلو، گوجه فرنگی ، هلو، آلو ، انگور، توت، گردو، بادام.

لیست روستاها و بناهای تاریخی مشهد

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 5.00 (1 Vote)

مشهد

 لیست روستاها و بناهای تاریخی مشهد                

روستای بزوشک

بزوشک، روستایی از توابع بخش احمدآباد شهرستان مشهد در استان خراسان رضوی است. این روستا در دهستان سرجام قرار دارد و براساس سرشماری مرکز آمار ایران در سال ۱۳۸۵، جمعیت آن ۴۶۱ نفر (۱۳۱خانوار) بوده است. این روستا از روستاهای تاریخی ایران است و بافت پلکانی دارد.

منتو در سایر شبکه های اینترنتی

 

 aparat  فیسبوک  گوگل پلاس  کلوب  اینستگرام  لینکدین  پینترست  تامبلر  توئیتر  یوتیوب وردپرس