منتو مهاجرت

لرنو وب 

جهت خدمات مهاجرت فرم ارزیابی مهاجرت را پرکنید تا کارشناسان باشما تماس بگیرند .

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 5.00 (1 Vote)

 

 

کرونا قاتل گردشگری

در چند ماه اخیر که میزان شیوع وپیشرفت بیماری کرونا زیاد شده وهمه مردم جهان را به خود درگیر کرده است وخسارت سنگینی به صنعت توریستی وگردشگری به بار آورده است باگسترش بیماری کرونا میزان ترس و وحشت مردم از سفروایمنی شخصی بیشتر شده است.

 

 

 امروزه در شرایط فعلی متاسفانه تابه الان ۶فروردین ۱۳۹۹ بیش از   درسراسر جهان براثر بیماری کرونا فوت کرده اند. رشد سریع مبتلایان به این بیماری وبا افزایش میزان مرگ ومیر در سراسر جهان تمامی سفرهای خارجی را تحت تاثیر قرار داده است.

شیوع این بیماری باعث لغو بسیاری از گردهمایی های مهم مثل بزرگترین نمایشگاه صنعت گردشگری جهان در برلین وتعطیلی موزه لوور وکنسل شدن اکثر پروازها شده است براساس نطرسنجی های اخیر از انجمن سفرهای تجاری جهان ۶۵درصد ازآنها سفرها وبرنامه های خود را لغو کرده اند. سازمان بهداشت جهانی این بیماری را همه گیر اعلام نکرده است ولی این اتفاق ضربه ی بزرگی به صنعت گردشگری جهان واردکرده است البته نباید به قضیه منفی نگاه کرد ولی با این شرایط گردشگری مدت ها تحت تاثیر آن قرار خواهد گرفت و اوضاع  درحال بدترشدن می باشد باتوجه به قرنطینه کردن اکثر بیماران وبروز علایم پس از چند روز برای جلوگیری از شیوع بیماری مردم تمامی سفر های خود را لغو کرده اند .برای مثال کشتی کروز درسواحل ژاپن ده ها مبتلاداشته که باچندین نفر فوتی صدر همه اخبارها شد. به صنعت گردشگری ایران نیز خسارت فراوانی وارد شده اکثر بلیط ها لغو شده وبیشتر مردم در خود قرنطینه گی هستند ولی باتوجه به آسیب هایی که بیماری کرونا به صنعت گردشگری زده است فوایدی نیز برای طبیعت وکاهش آلاینده های موجود درکره ی زمین دارد

ویروس کرونا براثر تماس انتقال می یابد که در بیشتر هواپیماها سیستم تهویه هوا می تواند ذرات کوچک رانیز فیلتر کند ولی امکان انتقال این بیماری از فردی که بغل دست شما نشسته است وجود دارد.دستشویی ها بزرگترین مرکز انتقال ویروس هستند پس بهتر است دست های خود را به خوبی بشویید وبا الکل ضدعفونی کنید

این ویروس درتمامی کشورهای جهان درحال افزایش است و درحال حاضر چین ،ایتالیا،آمریکا ،اسپانیا،آلمان ،ایران،فرانسه هفت کشوری هستند که آمار بیشترین مبتلایان به ویروس کووید۱۹را دارند.

توصیه های بهداشتی برای مسافران

همیشه بهداشت فردی خود را رعایت کنند از ماسک ودستکش های یکبار مصرف استفاده کنند وپس از استفاده آنها را درسطل زباله بیاندازند .

از کارت بانکی به جای پول استفاده کنند.

از دست دادن وروبوسی خودداری کنند.

درصورت لغو سفر ازبیمه های مسافرتی کمک بگیرند تا مقداری از هزینه آن را جبران کنند.

از رفتن به مکان های شلوغ خودداری کنیدوهنگام نشستن درصندلی اطراف خودرا با دستمال تمیز کنید ودست های خود را ضدعفونی کنید.

ازوسایل حمل ونقل عمومی استفاده نکنید.

این ویروس یک تلنگری براما باشد که همیشه بهداشت فردی وموارد ایمنی را رعایت کنیم ومراقب خود واطرافیانمان  باشیم.

راحله افسر
Author: راحله افسر
معرفی نویسنده
راحله افسر هستم حدود 5 ساله که محتوانویسی حرفه ای در وب انجام میدهم. خوشحالم که در منتوسفر کنار شما هستم.

نوشتن دیدگاه

تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

منتو در سایر شبکه های اینترنتی

 

 aparat  فیسبوک  گوگل پلاس  کلوب  اینستگرام  لینکدین  پینترست  تامبلر  توئیتر  یوتیوب وردپرس