منتو مهاجرت

لرنو وب

زندگی در استرالیا

هیج مقاله ای در این دسته موجود نیست ، اگر نام زیر دسته ها نمایش داده می شود، آن ها شامل مقالاتی هستند.

زیر مجموعه ها

مسکن در استرالیا

مسکن در استرالیا می تواند مشکل ساز و کرایه ها نیز ممکن است گران باشد. ممکن است به خصوص برای خانواده های بزرگ پیدا کردن محل اقامت طولانی مدت که مناسب نیازهای فرهنگی همه آنها باشد، امری مشکل باشد. ممکن است شما مجبور به سازش شوید و خانه ای که در آن  زمان در دسترس است را بگیرید.     

قانون استرالیا

قانون استرالیا

در استرالیا هرکس موظف است که قانون را رعایت کند. برخی از چیزهایی که در کشور دیگری ممکن است مورد قبول باشد ممکن است در استرالیا غیر قانونی باشد.
دانستن و فهمیدن قوانین به شما کمک می کند که خود را با زندگی در جامعه استرالیا وفق دهید.

جامعه استرالیا

جامعه استرالیا

دانستن و فهمیدن سنت ها و قوانین استرالیائی به شما کمک می کند که خود را با زندگی در جامعه استرالیا وفق دهید.اولین ساکنین استرالیا ابرجینی ها و مردمان جزیره تُرس استریت و 40.000  سال پیش و یا احتمالأ 60000 سال پیش در استرالیا ساکن بوده اند. مردمان بومی استرالیا اعتقادات معنوی مخصوص به خود را دارند، حرمت برای زمین، فرهنگ غنی و گوناگون، و سنت هنری که یکی از قدیمی ترین سنت آن هاست.

استرالیا یک جامعه است که چند فرهنگی بودن جامعه را قبول می کند و دارای مردمانی است که از فرهنگ ها و اقوام مختلف هستند. استرالیایی ها از کشورهای بسیار مختلفی آمده اند. نزدیک به 44 درصد از مردم استرالیایی یا یکی از والدین آنها در خارج از این کشور تولد یافته اند. با آنکه انگلیسی زبان رسمی این کشور است، در استرالیا مردم به بیش از 260 زبان ازجمله زبان های بومی سخن می گویند. مردم استرالیا از ادیان بسیار گوناگونی نیز پیروی می کنند.

در استرالیا هرکس در چارچوب قانون آزاد است تا فرهنگ و سنت های دینی خود را ابراز و بدان عمل نماید. هر کسی می تواند در جامعه مشارکت و به عنوان یک استرالیایی به آن تعلق داشته باشد. نخست ممکن است شما به این گوناگونی یا شمول اجتماعی عادت نکرده باشید. اما اگر شما به دیگران، عقایدشان و سنت های آنان احترام می گذارید این احتمال وجود دارد که شما در زندگی نوین خویش موفق شوید.

خدمات ضروری خانوار

خدمات ضروری خانوار در استرالیا

چه اجاره نمائید و چه خانه بخرید، خدماتی وجود دارند که ممکن است بخواهید ترتیب وصل شدن آنها را بدهید. این شامل آب، یرق و گاز می شود. ارائه دهندگان این خدمات ممکن است به سازمان های دولتی یا شرکت های خصوصی بسته به جایی که شما زندگی می کنید، دارند. به راهنمای تلفن فراهم کنندگان خدمات در منطقه تان بروید.

سعی کنید که به ارائه کنندگان این قبیل خدمات چند روزی را برای وصل خدمت مربوطه وقت بدهید و پس از این مهلت به خانه جدید بروید.

پیش از امضای هرگونه قراردادی برای دریافت خدمات به خانوار خود، بایستی خدماتی را که به آن تعهد می دهید را بررسی کنید که آیا با شرایط و ترتیب زندگی شما مناسبت دارد یا خیر. در برخی از موارد کسانی قرار داد سه ساله با شرکت برق بسته اند در حالیکه در مسکن موقتی زندگی می کرده اند(مهاجرت به استرالیا). خیلی مهم است که شرایط و مفاد موافقتنامه ای را که ارائه کنندگان خدمات با شما خواهند داشت را خوب بفهمید و بعد قرار داد مربوط به خدمات شهری را امضاء نمائید.

این شرکتها مرتبأ صورتحساب های مربوط به خدمات خود را برای شما ارسال خواهند داشت. اگر شما قادر به پرداخت صورتحساب در موعد مقرر نیستید، بایستی در اسرع وقت آن را به پرداخت کننده خدمات بگویید، و یا اگر می خواهید تغییری در ترتیبات صورتحساب خود بدهید باید در اسرع وقت با آنها تماس بگیرید.

دفاتر کمک خانوادگی

دفاتر کمک خانوادگی و پرداختی های سنترلینک

دولت استرالیا پرداختی و خدمات از طریق دفاتر کمک خانوادگی و سنترلینک فراهم می کند.

دفاتر کمک خانوادگی و سنترلینک می توانند به شما درباره انواع مختلف پرداخت ها و خدمات به شما توصیه هایی کنند. هر پرداخت متفاوت است و بسته به نیازهای فردی و خانواده است.


دفتر کمک به خانواده Family Assistance Office پرداختی های مختلف برای حمایت از خانواده های که دارای فرزند و نیز کار و مسئولیت های خانوادگی هستند در نظر گرفته است. این مهم است که بدانید که پرداختی های این اداره به اندازه کافی نمی باشد تا هزینه کل مخارج تان پرداخت شود این تنها کمکی برای هزینه های کودکان می باشد.سنترلینک Centrelink به افراد کمک می کند تا بیشتر مستقل به خود شوند و به آنها کمک می کند تا به دنبال کار باشند، این در حالی است که از کسانی که به کمک احتیاج دارند، دستگیری می کند. همچنین سنترلینک به کسانی که نیاز به کمک های خاصی هستند نیز کمک می کند و آن درمراحل مختلف زندگی شان می باشد و آن همچون برنامه ریزی برای زمان بازنشستگی، زمانی که بیمار هستند یا در زمان بحران می باشد.


واجد شرایط بودن دفتر کمک خانواده
هیچ زمان انتظاری برای پرداختی های خانواده وجود ندارد که از آن طریق در رابطه با هزینه های خانواده که در حال رشد کودکان شان هستند، کمک می شود.
به طور عمومی شما بایستی دارای ویزای مهاجرت به استرالیا باشید و در حال زندگی در استرالیا باشیدتا واجد شرایط پرداختی کمک خانواده باشید اما استثناء هایی نیز وجود دارد. شما تنها در صورتی کمک پرداختی خانواده می گیرید که مقدار درآمد شما از حد خاصی پایین تر بوده است.

منتو در سایر شبکه های اینترنتی

 

 aparat  فیسبوک  گوگل پلاس  کلوب  اینستگرام  لینکدین  پینترست  تامبلر  توئیتر  یوتیوب وردپرس