منتو مهاجرت

لرنو وب

جامعه استرالیا

جامعه استرالیا

دانستن و فهمیدن سنت ها و قوانین استرالیائی به شما کمک می کند که خود را با زندگی در جامعه استرالیا وفق دهید.اولین ساکنین استرالیا ابرجینی ها و مردمان جزیره تُرس استریت و 40.000  سال پیش و یا احتمالأ 60000 سال پیش در استرالیا ساکن بوده اند. مردمان بومی استرالیا اعتقادات معنوی مخصوص به خود را دارند، حرمت برای زمین، فرهنگ غنی و گوناگون، و سنت هنری که یکی از قدیمی ترین سنت آن هاست.

استرالیا یک جامعه است که چند فرهنگی بودن جامعه را قبول می کند و دارای مردمانی است که از فرهنگ ها و اقوام مختلف هستند. استرالیایی ها از کشورهای بسیار مختلفی آمده اند. نزدیک به 44 درصد از مردم استرالیایی یا یکی از والدین آنها در خارج از این کشور تولد یافته اند. با آنکه انگلیسی زبان رسمی این کشور است، در استرالیا مردم به بیش از 260 زبان ازجمله زبان های بومی سخن می گویند. مردم استرالیا از ادیان بسیار گوناگونی نیز پیروی می کنند.

در استرالیا هرکس در چارچوب قانون آزاد است تا فرهنگ و سنت های دینی خود را ابراز و بدان عمل نماید. هر کسی می تواند در جامعه مشارکت و به عنوان یک استرالیایی به آن تعلق داشته باشد. نخست ممکن است شما به این گوناگونی یا شمول اجتماعی عادت نکرده باشید. اما اگر شما به دیگران، عقایدشان و سنت های آنان احترام می گذارید این احتمال وجود دارد که شما در زندگی نوین خویش موفق شوید.

پوشش در استرالیا

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 0.00 (0 Votes)

پوشش در استرالیا

جامعه استرالیا گوناگون است. تنوع لباسی که مردم می پوشند منعکس کننده این گوناگونی است. برای راحتی یا بسته به شرایط اقلیمی و موقعیت اجتماعی، بسیاری از مردم لباس های غیر رسمی و عادی به تن می کنند. بسیاری هم لباس های سنتی خود را که ممکن است جنبه مذهبی یا فرهنگی داشته باشد می پوشند.

در باره نحوه لباس پوشیدن مقررات معدودی وجود دارد با آنکه برای کار یا رفتن به مجامعی خاص ممکن است پوشیدن لباس مخصوصی ضرورت داشته باشد.لباس درمهاجرت به استرالیا برای مثال، به خاطر رعایت ایمنی هنگام ورود به بناهای در دست ساخت بایستی کلاه ایمنی بر سر و پوتین ایمنی در پا داشت و پلیس، ماموران نظامی و کارکنان برخی از مؤسسات بایستی لباس یونیفرم بپوشند.

باشگاه ها و سالن سینما ها و سایر جاها ممکن است از مراجعین بخواهند تا لباس تمیز و مرتب در بر و کفش مناسب به پا کنند.

مردها و زنها ممکن است لباس هایی بپوشند که تمامی بدنشان را نپوشاند. این در کشورهای غربی امری عادی است و این بدین معنی نیست که می خواهد جلب توجه کنند.

ملاقات با مردم استرالیا

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 5.00 (1 Vote)

ملاقات با مردم استرالیا

هنگام ملاقات برای اولین بار رسم متداول در استرالیا این است که با دست راست به یکدیگر دست بدهند. محاوره در جامعه استرالیا مردم در ملاقات اول یکدیگر را درآغوش نگرفته و از بوسیدن یکدیگر خودداری می کنند.

بسیاری از استرالیایی ها در اولین ملاقات دوست ندارند که در مورد مسائل خصوصی نظیر سن، وضعیت تاهل، فرزندان یا درآمد از آنها سؤال بشود. رسم استرالیائی ها در محیط کار این است که معمولا یکدیگر را با نام کوچک صدا کنند.

بسیاری از مهاجرت به استرالیا به چشمان فردی که با او صحبت می کنند نگاه می کنند و این به معنای احترام گذاشتن می باشد و نیز نشان دهند که به صحبت ها گوش می دهند.

سر و صدا در استرالیا

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 5.00 (1 Vote)

سر و صدا در استرالیا
در جامعه استرالیا ویژه ای برای جلوگیری از سر و صدای بیش از حد وجود دارد. مقررات مربوطه در ایالات و مناطق مختلف متفاوت است و همچنین بستگی به منطقه بندی خاص هر محل دارد که جزو منطقه تجاری ، صنعتی یا مسکونی باشد. به طور کلی همسایه ها سرو صداهائی را که گهگاه پیش می آید تحمل می کنند و نیز درباره اینگونه سر و صدا ها می توانند با یکدیگر گفتگو کنند. مهاجرت به استرالیا لیکن چنانچه سرو صدا در استرالیا مداوم باشد و یابیش از حد بوده یا در شب و دیر وقت باشد ، ممکن است موجب شکایت به شهرداری ، مقامات کنترل سرو صدا در ایالت یا مناطق و یا شکایت به پلیس شود.

منتو در سایر شبکه های اینترنتی

 

 aparat  فیسبوک  گوگل پلاس  کلوب  اینستگرام  لینکدین  پینترست  تامبلر  توئیتر  یوتیوب وردپرس