منتو مهاجرت

لرنو وب

قانون استرالیا

قانون استرالیا

در استرالیا هرکس موظف است که قانون را رعایت کند. برخی از چیزهایی که در کشور دیگری ممکن است مورد قبول باشد ممکن است در استرالیا غیر قانونی باشد.
دانستن و فهمیدن قوانین به شما کمک می کند که خود را با زندگی در جامعه استرالیا وفق دهید.

استعمال دخانیات در استرالیا

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 5.00 (1 Vote)

 استعمال دخانیات در استرالیا

قوانین بسیاری در مورد داشتن و استعمال مواد مخدر وجود دارد. انجام کارهای خلاف این قانون مستوجب مجازات شدید است. قانون استرالیا مربوط به مواد مخدر در استرالیا بین شخصی که مواد مخدر را به صورت غیر قانونی استعمال کرده با کسانی که مواد را تولید، توزیع یا به عنوان کسب و کار آن را می فروشند تمایز قائل شده است.

 استعمال دخانیات در اکثر مکان ها در استرالیا ممنوع است و آن مکانها همچون دفاتر دولتی، کلینیک ها و محلهای کار می باشد. در بعضی ایالات و مناطق استعمال دخانیات درمراكز خرید (شاپینگ سنترها) و رستورانها نیز ممنوع است. معمولأ محلهائی که استعمال دخانیات ممنوع است با علامتى مشخص گردیده است.
فروش دخانیات به افراد صغیر( یعنی کسی که سنش زیر 18 سال می باشد) ممنوع است. دادن دخانیات به افراد صغیر نیز در اکثر ایالات و مناطق ممنوع می باشد. نوشیدن الکل در مهاجرت به استرالیا مجاز است ولی در محل و زمان خاص خود. فروش یا دادن مشروبات الکلی به افراد زیر 18 سال هم ممنوع است.
نوشیدن مشروبات الکلی نیز برای افرادی که زیر سن 18 سال هستند جرم محسوب می گردد مگر اینکه در محل شخصی مانند منزل باشد.
نوشیدن مشروبات الکلی در پاره ای از محلهای عمومی نیز ممنوع است.

تشخیص سن قانونی در استرالیا

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 5.00 (1 Vote)

تشخیص سن قانونی در استرالیا

 سن قانونی رضایت Legal age of consent  یعنی سنی که بتوانند برای موافقت در داشتن رابطه جنسی با فرد دیگر قانونأ اجازه داشته باشند.

در بیشتر ایالات و منطقه های مهاجرت به استرالیا سن قانونی رضایت 16 سال برای هم زن و هم مرد می باشد ولی هرچند که در جنوب استرالیا و تازمانیا سن 17 سال در نظر گرفته شده است.

داشتن رابطه جنسی فرد بزرگسال با کسی که نوجوانی که زیر سن رضایت جرم است و کیفر سنگینی در بر دارد خواه برای رابطه جنسی رضایت داده باشد یا خیر و و هر کس آن را مرتکب شود، قانون استرالیا مجازات های سختی برای آن تعیین شده است. این قوانین از کودکان کم وسن و سال تر در برابر سوء استفاده و بهره کشی جنسی محافظت می کند.

جرم جنائی در استرالیا

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 4.50 (1 Vote)

جرم جنائی در استرالیا

جرم به رفتار و عملی گفته می شود که بر خلاف قانون بوده و انجام آن مجازات داشته باشد.

برخی از جدی ترین جرائم عبارتند از قتل ، ضرب و شتم ، توهین های ناموسی ، خشونت علیه افراد یا اموال ، سرقت مسلحانه و یا سرقت ، روابط جنسی با کودکان و جوانانی که زیر سن قانونی هستند مهاجرت به استرالیا ، رانندگی خطرناک، در اختیار داشتن و استفاده غیر قانونی از مواد مخدر و جعل می باشد. رشوه دادن (دادن پول) تخلفات جنایی یا سعی بر رشوه دادن به یک کارفرما رسمی همچون افسر پلیس یا کارمند دولت فدرال یا ایالتی غیر قانونی می باشد. ارائه هدیه یا رشوه برای تاثیرگذاری بر روی تصمیم نمایده رسمی غیر قانونی محسوب می گردد و آن عمل گزارش داده می شود.

متوقف کنندگان جرم

حمل اسلحه بدون مجوز قانونی همچون تفنگ در استرالیا بر خلاف قانون استرالیا است. اکثر ایالت ها و مناطق دارای محدودیت در حمل سلاح های دیگر مانند چاقو در مکان های عمومی هستند.

در زمان اضطراری و یا اگر شما و یا کس دیگری در خطر است با شماره 000 تماس بگیرید و درخواست "پلیس" کنید.

خشونت در استرالیا

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 5.00 (1 Vote)

خشونت در استرالیا

خشونت نسبت به دیگران جرم است و در استرالیا خیلی جدی تلقی می شود.

برای حمایت از قربانیان جرایم یا خشونت از جمله آنچه که درخانه اتفاق می افتند (خشونت خانگی) سازمانهای خدماتی متعددی وجود دارند. سایر خدمات هم زنان و مردان و خانواده های آنان را یاری می نمایند تا استرس های را که اغلب مایه خشونت های خانگی یا خانوادگی می باشند را مدیریت کنند. (مهاجرت به استرالیا)


خشونت در داخل خانه و ازدواج به اصطلاح خشونت خانگی یا خانوادگی می باشد.

خشونت خانگی یا خانوادگی غیر قانون استرالیا است. این نوع خشونت به رفتار ناروائی اطلاق می شود که قربانی این خشونت ترس از آسیب بدنی، آسیب جنسی یا آسیب روانی را تجربه یا احساس بکند و یا اینکه به زور با او مقاربت جنسی شده، در تنهائی نگهداری شده و یا دچار محرومیت مالی واقع بشود.

برای مشاوره و کمک به مسائل خشونت خانوادگی خطوط و خدمات کمک رسانی در ایالات و منطقه ها وجود دارند. ایالت ها و مناطق مسئول خدماتی هستند که از بزرگسالان و کودکان آسیب دیده خشونت خانوادگی حمایت می کنند و نیز به آنهایی که می خواهند رفتار خشونت آمیزشان را تغییر دهند نیز کمک کنند.

منتو در سایر شبکه های اینترنتی

 

 aparat  فیسبوک  گوگل پلاس  کلوب  اینستگرام  لینکدین  پینترست  تامبلر  توئیتر  یوتیوب وردپرس