منتو مهاجرت

لرنو وب 

جهت خدمات مهاجرت فرم ارزیابی مهاجرت را پرکنید تا کارشناسان باشما تماس بگیرند .

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 5.00 (1 Vote)

سوئیس

الزامات ورود و اقامت 

۱- دولت سوئیس هنوز عضو اتحادیه اروپا وقرار داد شنگن نمی باشد و گرفتن ویزا جداگانه ضروریست و مقررات خاص خودش را دارد که غالبا درهر استان متفاوت است. 

۲- دولت سوئیس هیچ گونه روادید توریستی را بدون داشتن دعوتنامه از بستگان درجه یک در این کشور برای اتباع ایرانی صادر نمی نماید.

۳- باتوجه به مقررات جدید دولت سوئیس، افرادی که بصورت گردشگر وارد این کشور میشوند، هیچگونه شانس اخذ اقامت، کار وادامه تحصیل را ندارند و درصورت اقامت غیر مجاز دستگیر و به اردوگاههای ویپه پناهندگان فرستاده می شوند. پس از طی دوره زندانی، که دوران سختی برای فرد خاطی از نظر روحی است، وی به کشور مبداء بازگردانده می شود. 

۴- هزینه روادید این کشور برای اتباع جمهوری اسلامی به ترتیب عبارت است از: ملی ۵۵ فرانک سوئیس 

۵- هزینه همراهان ۱۶ تا ۱۸ سال نصف این مقدار می باشد، همچنین در صورت تمایل فرد به سرعت بخشیدن به فرایند صدور روادید ۵۰ درصد هزینه ویزا اضافه خواهد شد. 

۶- هزینه های پرداخت شده در صورت رد درخواست متقاضی، غیر قابل استرداد می باشد.

 

بهداشت 

۱- بنابراعلام سازمان بهداشت جهانی امکان ابتلا به بیماری هپاتیت Aدر این کشور وجود دارد.

۲- امکانات بهداشتی، تجهیزات بیمارستانی، دارو و درمان در کشور سوئیس بسیار مناسب و در همه بخش ها در دسترس می باشد. مشکل اساسی در این زمینه هزینه بالای دارو و مراحل مختلف درمان است که در این خصوص توصیه می گردد در صورت سفر به این کشور از تسهیلات مربوط به بیمه مسافر استفاده نمائید. البته باید گفت بیمه های موجود تنها برای موارد پیش بینی نشده بوده و نمی توان از تسهیلات آن برای درمان بیماری های خاص بهره برد.

۳- مواد خوراکی، سرویس های بهداشتی و . . . در سطح مطلوب در کلیه نقاط این کشور فراهم می باشد.

۴- لازم است قبل از سفر به این کشور کنترل نمائید واکسن های چهارگانه (کزاز، دیفتری، فلج اطفال و سرخک) خصوصا اطفال را در تاریخ مقرر زده باشید. همچنین بهتر است قبل از مسافرت خود را در برابر بیماری های تب زرد، تب تیفوئید و هپاتیت نوع A و B واکسینه نمائید.

۵- با توجه به وجود بیماری های مسری نظیر هپاتیت B و ایدز، لازم است ضمن رعایت نکات بهداشتی، از هرگونه ارتباطات غیر مطمئن پرهیز نمائید.

۶- سعی نمائید در تهیه خوراک و آب مناسب (ترجیحا آب بسته بندی) دقت نمائید.

۷- جهت کسب اطلاعات بیشتر و آگاهی از جدول مربوط به بیماری های موجود در این کشور می توانید به سایت بهداشت جهانی: www.who.int/countries/en/ مراجعه نمائید.

حسین اکبری
Author: حسین اکبری
معرفی نویسنده
حسین اکبری هستم. مدیر محتوانویسی منتو. امیدوارم این مطلب مفید بوده باشه براتون .خوشحال میشم نظراتتون را برای این مطلب بذارید.

دیدگاه‌ها  

ونوس
0 ونوس
سلام روز بخیر میخواهم بدانم اخذ اقامت سوئیس برای هنرمندان به چه صورت است
پاسخ دادن

نوشتن دیدگاه

تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

منتو در سایر شبکه های اینترنتی

 

 aparat  فیسبوک  گوگل پلاس  کلوب  اینستگرام  لینکدین  پینترست  تامبلر  توئیتر  یوتیوب وردپرس