منتو مهاجرت

لرنو وب

مهاجرت به آمریکا,اقامت آمریکا

راه های مهاجرت به آمریکا و گرفتن اقامت آمریکا

برای مهاجرت به آمریکا و اخذ اقامت آمریکا ابتدا باید بدانید که کشوری در آمریکای شمالی، و به پایتختیِ شهر واشینگتن، دی. سی. است. آمریکا سومین کشور پرجمعیت دنیا و سومین کشور پهناور جهان است، و از لحاظ نژادی و گوناگونیِ مردم، متنوع‌ترین کشور جهان شناخته می‌شود. آمریکا با تولید ناخالص داخلی بیش از ۱۳٬۰۰۰ میلیارد دلار در سال و ۱۹٪ قدرت خرید جهان، بزرگ‌ترین اقتصاد در میان کشورهای جهان را داراست.

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 5.00 (1 Vote)

گرین کارت

اطلاعات ابتدایی در مورد لاتاری

گرین کارت یا کارت سبز (به انگلیسی: Green Card) به کارتی گفته می‌شود که نشان دهنده اقامت دائم در ایالات متحده آمریکا است. به کارت‌های اقامت در دیگر کشورها نیز گاهی کارت سبز گفته می‌شود. گرین کارت آمریکا در واقع اجازه اقامت دائم، کار، تحصیل، زندگی و مسافرت به آمریکا و استفاده از مزیت شهروندی آمریکا بدون تحمل زمان طولانی و هزینه بسیار است. دریافت این کارت از طربق کانال‌های خانوادگی، پناهندگی، شغلی و قرعه‌کشی امکان‌پذیر است. یکی دیگر از راههای دریافت کارت سبز اثبات برجستگی علمی یا ورزشی، مثلاً از طریق داشتن رکوردهای بین‌المللی است.

 

کارت اقامت دائم ایالات متحده از سال ۱۹۴۶ تا ۱۹۶۴ به رنگ سبز بوده است و به همین دلیل به کارت سبز یا گرین کارت مشهور شد. اما بعد از آن طرح این کارتها عوض شد تا مه ۲۰۱۰ که دوباره کارتهای جدید با رنگ سبز طراحی شدند. به گفته دولت آمریکا طراحی جدید این کارتها به گونه‌ای است که جعل و سواستفاده از این کارتها را غیرممکن می‌کند.

ثبت‌نام در قرعه‌کشی ویزای گوناگونی صرفاً به صورت اینترنتی و از طریق تنها وب‌گاه رسمی لاتاری گرین کارت آمریکا انجام می‌شود. برای ثبت‌نام هیچ هزینه‌ای نباید پرداخت کرد و به جز اطلاعات فردی و یک قطعه عکس دیجیتال در فرمت و اندازه مناسب، چیز دیگری در زمان ثبت‌نام مورد نیاز نیست. معمولاً ثبت‌نام در ماه‌های اکتبر و نوامبر انجام می‌شود.

راه های دریافت اقامت آمریکا شامل موارد زیر می شود:

1- ازدواج با یک شهروند آمریکایی

2- از طریق سرمایه گذاری

3- از طریق پناهندگی

4- برنده شدن از قرعه کشی گرین کارت

قصد ما اینجا فعلا توضیح مورد چهارم هست

برنامه ویزای مهاجرتی دایورسیتی که بر اساس حکم کنگره آمریکا بنا نهاده شده است ، سالی یکبار توسط وزارت امور خارجه و تحت بند c 203 قانون ملیت و مهاجرت به اجرا در می آید. بند 131 قانون مهاجرت 1990 (Pub. L. 101-649 )، بند 203 قانون ملیت و مهاجرت را اصلاح کرده تا طبقه جدیدی از مهاجرین به نام “مهاجرین دایورسیتی” مهاجرین DV را به وجود آورده است. این قانون، هر ساله 50000 ویزای اقامت دائم برای افراد کشورهایی که میزان مهاجرت کمتری به ایالات متحده دارند فراهم میکند.

این قبیل ویزاها بین شش منطقه جغرافیایی به این ترتیب تقسیم می شوند: بیشترین میزان ویزا به مناطقی تعلق می گیرد که کمترین میزان مهاجر را داشته است، و به شهروندان کشورهایی که در پنج سال گذشته بیش از 50.000 مهاجر به ایالات متحده فرستاده اند، ویزایی تعلق نمی گیرد. در هر منطقه، هیچ کشوری بیش از هفت درصد کل ویزاهای دایورسیتی در هر سال را به دست نمی آورد.

متقاضی باید دارای دیپلم دبیرستان (یا معادل آن) باشد و یا در طی پنج سال گذشته حداقل دو سال در حرفه ای که جهت اشتغال به آن به حداقل دو سال آموزش یا تمرین نیاز است، اشتغال داشته باشد.

برای همسر و فرزندان زیر 21 سال متقاضی نیز در صورت برنده شدن بصورت اتوماتیک ویزای مهاجرت به آمریکا صادر می گردد. زن و شوهر می توانند جهت دو برابر کردن شانس برنده شدن خود هر کدام بصورت جداگانه تقاضا نمایند. اگر زن یا شوهر هر کدام برنده شوند، همسر و فرزندان زیر 21 سال آنها بصورت اتوماتیک برنده و شامل تقاضا می شوند. فرزندان بالای 21 سال و فرزندان متاهل زیر 21 سال می بایست تقاضای جداگانه تنظیم کنند و امکان شرکت از طریق تقاضانامه والدین خود را ندارند.

متقاضی می بایست نام همه فرزندان مجرد زیر 21 سال خود را در تقاضای خود درج نماید بدون توجه به اینکه فرزند بیولوژیکی اش باشد، فرزند همسر از یک ازدواج قبلی باشد و یا اینکه شخص متقاضی آنها را به فرزندی قبول کرده باشد. فقط در صورتیکه فرزندان هم اکنون دارای اقامت آمریکا بوده و یا تبعه آمریکا باشند، لازم نیست که نام آنها را در تقاضای خود درج کند. نام همه فرزندان زیر 21 سال خود را باید در تقاضا درج کند حتی اگر الان با متقاضی زندگی نمی کنند و یا حتی اگر متقاضی تصمیم ندارد که در صورت برنده شدن در قرعه کشی آنها را با خود به آمریکا ببرد یا حتی نوزاد باشد.

کامپیوتر به صورت اتفاقی اشخاصی با فرم های حائز شرایط را انتخاب می کند. این افراد بین ماه مه تا ژوئیه سال بعد نامه ای حاوی خبر انتخاب شدنشان و دستورالعمل های بعدی را از جمله اطلاعاتی در مورد هزینه های مربوط به مهاجرت به ایالات متحده دریافت می کنند. کسانی که انتخاب می شوند توسط ایمیل این خبر را دریافت نمی کنند. کسانی که انتخاب نمی شوند هیچ خبری [از طریق نامه یا ایمیل] دریافت نخواهند کرد. سفارت ها و کنسول گری های ایالات متحده نمی توانند لیست منتخبین قرعه کشی را تهیه کنند. همسران و فرزندان زیر 21 سال و مجرد متقاضی منتخب اصلی می توانند جهت همراهی او درخواست ویزا کنند. ویزا در فاصله زمانی بین اول اکتبر تا 30 سپتامبرصادر می شود.

چندین میلیون از تقاضاهای شرکت در قرعه کشی گرین کارت که سالانه به مقامات آمریکایی تسلیم می شود به دلیل عدم رعایت نکات ضروری در تنظیم صحیح تقاضا از دور قرعه کشی خارج می شوند.

ما مراحل را به 10 بخش عمده تقسیم کرده ایم:

1-ثبت نام در قرعه کشی

2-برنده شدن و پر کردن فرمهای پاکت اول و ارسال مدارک

3- منتظر شدن برای کارنت شدن شماره شما در سایت KCC

4- پیدا کردن یک اسپانسر جهت ساپورت

5- رسیدن پاکت دوم که زمان مصاحبه اول تو اون مشخصه و ارسال مدارک

6- انجام معاینات پزشکی

7- مصاحبه و انگشت نگاری در کنسولگری

8- انتظار برای FBI چک

9- مصاحبه دوم جهت زدن مهر ویزا به پاسپورت

10-تهیه بلیط هواپیما

حسین اکبری
Author: حسین اکبری
معرفی نویسنده
حسین اکبری هستم. مدیر محتوانویسی منتو. امیدوارم این مطلب مفید بوده باشه براتون .خوشحال میشم نظراتتون را برای این مطلب بذارید.

نوشتن دیدگاه

تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

منتو در سایر شبکه های اینترنتی

 

 aparat  فیسبوک  گوگل پلاس  کلوب  اینستگرام  لینکدین  پینترست  تامبلر  توئیتر  یوتیوب وردپرس