منتو مهاجرت

ویزاکاران منتوسفر


جهت خدمات مهاجرت فرم ارزیابی مهاجرت را پرکنید تا کارشناسان باشما تماس بگیرند .

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 5.00 (1 Vote)

اوکراین

اوکراین کشوری است که امکان تحصیل به زبان انگلیسی را به متقاضیان این کشور اعطا می نماید اما با توجه به این نکته که این کشور عضو اتحادیه اروپا نمی باشد و از قوانین مهاجرتی کاملا مستقلی برخوردار است بنابراین مناسب افرادی می باشد که قصد عزیمت به مقصد دیگری را پس از اتمام دوره تحصیل در این کشور دارند. 

تحصیل در مقطع لیسانس کشور اوکراین

با توجه به پائین بودن سطح آموزشی مقطع لیسانس کشور اوکراین توصیه می شود جهت تحصیل در مقاطع بالاتر در این کشور اقدام فرمایید. مقطع لیسانس در کشور اوکراین ۴ ساله است افرادی که متقاضی ورود به این مقطع هستند باید مدرک دیپلم را داشته باشند تا بتوانند در این دوره شرکت کنند . هم چنین این نکته حائز اهمیت است که دوره ۴ ساله لیسانس به زبان اوکراینی و روسی تدریس می شود و فرد متقاضی می بایستی مدرک زبان اوکراینی تاپفک را داشته باشد . (در کشور کشور اکراین فرصتی به دانشجویان اعطا می شود تا دوره تاپفک را سپری کنند)

 

• حق کار

دانشجویان مقطع کارشناسی کشور اوکراین مجوز کار در محدوده ای ۱۰ ساعته بصورت هفتگی دارا می باشند و میانگین حقوق این افراد حدودا بین ۸ تا۱۰ دلار به ازای هر ساعت می باشد که مجموع درآمدهای حاصله از کار دانشجویی میتواند براحتی هزینه های زندگی و تحصیل فرد را در یک سال پوشش دهد .

• هزینه های زندگی

دولت اوکراین با توجه به این که به دانشجویان در هفته اجازه کار ۱۰ ساعت را داده است ، آنها می توانند بابت هر ساعت کار بین ۷ تا ۱۰ دلار را کسب کرده و قسمتی از مخارج زندگی خود را تأمین نمایند . هزینه زندگی در اوکراین حداقل ۷۰۰ دلار در ماه می باشد که بیشترین هزینه را مسکن در بردارد. ذکر این مطلب از بسیار مهم است که هر فرد که قصد ادامه تحصیل در کشور اوکراین را داشته باشد قبل از رفتن به اوکراین و برای رفتن به سفارت باید نامه ای مبنی بر پشتوانه مالی نشان دهد که مبلغ آن برابر یک سال زندگی در اوکراین است.کسانی که قصد دارند بعد از پایان تحصیل خود در کشور اوکراین مشغول به کار تمام وقت شوند می بایستی به زبان اوکراینی مسلط بوده و دوره ی تحصیلی خود را به خوبی گذرانده باشند تا بتوانند شغل مناسبی را پیدا کنند و در نتیجه بعد از کسب شغل ویزای تحصیلی خود را به ویزای کاری تبدیل کنند . این نکته را نیز باید ذکر کرد که گرفتن اقامت دائم در کشور اوکراین بسیار دشوار و طولانی است وافراد می بایستی مدت زمان زیادی را در کشور اوکراین کار کنند تا طول دوره را سپری کرده و اقامت دائم را اخذ کنند و پس از گرفتن اقامت دائم پروسه گرفتن پاسپورت اوکراینی را بگذرانند.

 

تحصیل در مقطع فوق لیسانس اوکراین

اوکراین کشوری است که هزینه تحصیل در آن پائین می باشد ولی دانشگاه های کشور اوکراین جزء دانشگاه های برتر دنیا به حساب نمی آیند. بسیاری از علاقه مندان به ادامه تحصیل در مقاطع بالاتر نظیر دکترا کشور اوکراین را برای اتمام دوره فوق لیسانس خود انتخاب می کنند،چرا که می توانند شانس خود را جهت اخد بورسیه های تحصیلی در مقطع دکترا افزایش دهند.دوره تحصیلات کارشناسی ارشد در کشور اوکراین دو ساله است .

• زبان تدریس

دروس دانشگاهی کشور اوکراین به سه صورت اوکراینی ، روسی و انگلیسی تدریس می شوند .متقاضیان اخذ پذیرش تحصیلی به زبان اوکراینی و روسی، می بایست مدارک دال بر تسلط به این زبان را به دانشگاه ارائه نمایند.در کشور اوکراین کلاس های زبان تاپفک به مدت ۹ ماه برگزار می شود که به عنوان پیش دانشگاهی محسوب می شود.ذکر این نکته لازم است که ابتدا درباره زبان تدریس رشته ی مورد نظر خوداطلاعات کسب کرده، سپس در دوره های زبان ثبت نام نمایند. دوره تاپفک به زبان اوکراینی و زبان روسی می باشد که افراد در ابتدا باید یکی از زبان ها را انتخاب نمایند.

همان طور که در مطالب قبلی ذکر کردیم متقاضیان می توانند در دانشگاه های انگلیسی زبان تحصیل کنند . افرادی که قصد تحصیل به زبان انگلیسی را دارند می بایستی مدرک Ielts 6-6.5 را به دانشگاه ارائه دهند .

• حق کار

دانشجویان مقطع کارشناسی ارشد کشور اوکراین مجوز کار در محدوده ای ۲۰ ساعته بصورت هفتگی را دارا می باشند و میانگین حقوق این افراد حدودا بین ۸ تا۱۰ دلار به ازای هر ساعت می باشد که مجموع درآمدهای حاصله از کار دانشجویی میتواند براحتی هزینه های زندگی و تحصیل فرد را در یک سال پوشش دهد .


تحصیل در مقطع دکترای کشور اوکراین

کشور اوکراین همانند سایر کشورهای پیشتاز در بحث تحصیل ، به دانش جویان در حال تحصیل در مقطع دکترا ، توجه ویژه ای دارد و جهت پرداخت مخارج تحصیل ایشان،شرایط ویژه ای را جهت تسهیل طول دوره ی دکترا در این کشور فراهم آورده است.

بصورت کلی تحصیلات در مقطع دکترا در دانشگاه های کشور اوکراین به ۲ صورته، تحصیل با بورسیه تحصیلی و تحصیل در شرایطی که دانشجو شهریه ی دانشگاه را شخصا پرداخت می کند،صورت می پذیرد.

تحصیل در شرایطی که دانشجو ملزم به پرداخت هزینه در دانشگا ههای کشور اوکراین می باشد، همانند اخذ پذیرش د مقطع فوق لیسانس کشور اوکراین می باشد ولیکن در این مطلب شرایط لازم جهت اخذ فرصت تحصیل در مقطع دکترا به همراه اخذ بورسیه تحصیلی می پردازیم. با توجه به این نکته که کشور اوکراین برای افرادی که در مقطع دکترا در این کشور مشغول به تحصیل هستند،حقوق ماهیانه به میزان تقریبا ۲ هزار دلار را مدنظر قرار می دهد ، لذا دانشجویان ایرانی رقابت بسیار سختی را در راستای اخذ بورسیه دکترا در کشور اوکراین در پیش دارند.

در جهت اخذ بورسیه ی تحصیلی مقطع دکترا در کشور اوکراین فرد متقاضی می بایست پارامترهای ذیل را احراز نماید:

۱)در دست داشتن مدارک کارشناسی و کارشناسی ارشد از دانشگاه های معتبر

۲)اخذ مدرک دال بر تسلط کافی و زبان انگلیسی (حداقل آیلتس ۶٫۵)

۳)جلب نظر یک استاد مشاور (supervisor) که تز دکترا فرد را پشتیبانی نماید.

۴)داشتن تألیفات از قبیل مقالات بین المللی ، کتاب و …

۵)داشتن همه و یا تعدادی ازشرایط  ذکر شده،می تواند در راستای افزایش شانس فرد جهت اخذ پذیرش نقش بسزایی ایفا نماید.

• زبان تدریس

بسیاری از رشته های مهندسی در مقطع دکترا در کشوراوکراین به زبان انگلیسی تدریس می شوند . ویزای تحصیلی کشور اوکراین ، طول دوره ی یادگیری زبان اوکراینی برای افراد مبتدی حدودا ۶ تا ۱۰ ماه تخمین میزند .

• حق کار

دانشجویان مقطع دکترا کشور اوکراین مجوز کار در محدوده ای ۳۰ ساعته بصورت هفتگی دارا می باشند و میانگین حقوق این افراد حدودا بین ۸ تا۱۰ یورو به ازای هر ساعت می باشد که مجموع درآمدهای حاصله از کار دانشجویی میتواند براحتی هزینه های زندگی و تحصیل فرد را در یک سال پوشش دهد . پیدا کردن کار دانشجویی در هر کشوری به پارامترهای متفاوتی نظیر سطح آگاهی فرد از زبان کشورها ، تجربه کاری ، ویژگی های شخصی فرد ، زمان ورود شخص به کشور و چندین فاکتور دیگر وابسته است .

نوشتن دیدگاه

تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

این موارد جالب را هم ببینید .

منتو در سایر شبکه های اینترنتی

 

 aparat  فیسبوک  گوگل پلاس  کلوب  اینستگرام  لینکدین  پینترست  تامبلر  توئیتر  یوتیوب وردپرس