منتو مهاجرت

لرنو وب 

جهت خدمات مهاجرت فرم ارزیابی مهاجرت را پرکنید تا کارشناسان باشما تماس بگیرند .

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 5.00 (1 Vote)

مالزی

مالزی کشوری در جنوب شرقی آسیا و پایتخت آن کوالا لامپور است. سازمان‌های دولتی و وزارت‌خانه‌های این کشور در شهر جدید پوتراجایا (پایتخت اداری) این کشور واقع است. مالزی عضو سازمان ملل متحد و اتحادیه کشورهای همسود است. این فدراسیون شامل سیزده ایالت در جنوب شرقی آسیا است. نام «مالزی» زمانی انتخاب شد که فدراسیون مالایا؛ سنگاپور، صباح و ساراواک یک اتحادیه متشکل از ۱۴ ایالت را تشکیل دادند. در سال ۱۹۶۵ سنگاپور از مالزی جدا شد و به کشوری مستقل تبدیل گردید.

بسیاری از متقاضیان برنامه MM2H، مخصوصاً از کشور های توسعه یافته افراد باز نشسته مي باشند.

 

اين افراد به دنبال استفاده از شرایط کشور هایی مانند مالزي كه دارای ترکیبی از ارائه خدمات و سرویس های منظم و خوب، زیر بنای اقتصادی عالي و هزینه زندگی نسبتاً پایین است، مي باشند.

مطمئناً مالزی شرايط بی نظیری از سرویس ها و زیر بنای اقتصادی با هزینه بسیار متعادل را به بازنشستگان پيشنهاد مي كند. در كشور هاي توسعه يافته، حقوق بازنشستگی تنها ممكن است جوابگوي هزینه های اصلی زندگی باشد اما مالزي با هزينه هاي پايين زندگي شرايطي را براي آنها فراهم مي كند تا از زندگي بهتري لذت ببرند.

با اينكه مالزي در مركز آسيا واقع شده است و داراي استانداردهاي بالا ي زندگي است اما هنوز هزينه زندگي در اين شهر پايين است. به عنوان مثال قيمت يك تكه گوشت در يكي از رستورانهاي Fast food در انگلستان در حدود ۵ پوند است كه اگر آن را بخواهيم با پول مالزي محاسبه كنيم قيمت آن در حدود ۳۵ رينگت خواهد شد در صورتي كه در مالزي همين تكه گوشت به قيمت ۷ رينگت به فروش مي رسد.

هزینه زندگی می تواند برای هر شخص بسیار متفاوت باشد، ولی این امکان برای یک زوج وجود دارد که بتوانند با درآمد ماهيانه در حدود ۰۰۰/۵ رینگت از زندگی کردن در مالزی لذت ببرند.

بر طبق تحقيقات مجله Expat از حدود ۱۰۰ خانواده ای عضو MM2H که در مالزی زندگی می کنند با در آمد به طور متوسط ماهیانه ۸۰۰/۹ رینگت پول وارد کشور مالزی شدند.

این مبلغ در مجموع شامل هزینه های کلی زندگی مثل هزینه تعطیلات و هزینه نگهداری دارایی های آنهاست. ولی این هزینه شامل هزینه های پرداختي برای اجاره خانه نمی باشد، چنانکه بسیاری از افرادی که مالك خانه در مالزي می باشند این هزینه را پرداخت می کنند.

بعضی از دارندگان ویزا MM2H، تنها براي فرار كردن از هواي سرد كشور خود مالزی را انتخاب می کنند، به طور مثال: بسیاری از مردم ژاپن در ماههای سرد در مالزی زندگی می کنند و سپس به کشور خود باز می گردند.

برخی از مردم، مالزی را برای زندگی دائمی انتخاب می کنند و برای همیشه به این کشور نقل مکان می کنند. يكي از بزرگترين مزایای نقل مکان به مالزی معافيت از ماليات است و اين افراد دیگر نیازی به پرداخت مالیات (چیزی که در کشور خود پرداخت می کردند) را ندارند.

از آنجاكه هیچ نوع مالیاتی بر روی ارز وارده به داخل کشور مالزی وجود ندارد و این خود می تواند یک سود عمده باشد.

اگر شما فکر می کنید که ممکن است تصميم بگیرید كه به کشور خود بازگردید، قبل از پرداخت هر نوع هزینه اضافی، به هزینه هایی که پرداخت می کنید توجه کنید. بعد از زندگی در مالزی برای مدتی، حتی هزینه سفر به بسیاری از کشورهای دیگر نیز می تواند برای شما غافلگیر کننده باشد.

بعضی از مردم نگران این موضوع هستند که ویزای آنها قابل تمدید نباشد و مجبور شوند که مالزی را بعد از پایان ویزای ۱۰ ساله شان ترک کنند. اما دولت مالزی مکرراً اظهار دارد که ویزاي تمامی افرادی که تحت برنامه MM2H در مالزي زندگي مي كنند را تمدید خواهد کرد و آنها براي يك مدت طولانی مطابق با شرایط برنامه و قوانین مالزی پذیرفته می شوند.

در صورتیکه قوانین تغییر کند آنها قوانین موجود در زمان درخواست متقاضی را تصویب خواهند کرد. افرادی که پذيرش آنها تایید شده است، قبل از تصویب قوانین جدید اعلام شده، اجازه تمدید دوباره ویزایشان را دارند.

مدت ویزا اولیه صادره تحت این برنامه قبلا به مدت ۵ سال بود كه اين نوع ويزاها اخیراً برای تمدید ارائه می شوند. بسیاری از مردم با موفقیت ويزاي خود را تمديد كرده اند و در حال حاضر هیچ گزارشي مبنی بر عدم تمدید ويزا از جانب كشور مالزي وجود ندارد.

یکي از مهمترين موضوعات مراقبت های پزشکی می باشد و در مالزی تعداد زیادی بیمارستان خصوصی بین المللی وجود دارد كه مطابق استانداردهاي جهاني است و اين براي افراد بازنشسته بسيار جالب است.

هزينه ويزيت دکتر های محلی در مقایسه با بسیاری از کشورهای توسعه یافته نسبتاً ارزان است. شما به راحتي مي توانيد با متخصصين ارتباط برقرار کنيد و به راحتي در دسترس مي باشند.

افرادي که مالزی را برای دوران بازنشستگی خود انتخاب می کنند از تصمیمی که گرفته اند راضي هستند و به ندرت اتفاق می افتد که نظرشان را تغییر داده و به کشور خود باز گردند.

اگر شما به مكاني براي گذراندن دوران بازنشستگي خود فكر مي كنيد و مي خواهيد اين دوران را در كشورهاي خارجي طي كنيد، دولت مالزي پيشنهادات جالبي رابراي بهتر بودن اين شرايط طرح مي كند:

حتي براي كساني كه براي خريد ملك پول كافي دارند يافتن مكاني با قيمتهاي مناسب يك ايده بسيار خوب است. افراد مسن به خاطر بالا بودن سن ممكن است با بيماري و يا مشكلات ديگري مواجه شوند. داشتن يك دوران بازنشستگي ارزان به معناي برنامه ريزي براي اينگونه مشكلات مي باشد.

يكي بزرگترين دغدغه هاي افراد براي گذران دوران بازنشستگي در خارج از كشور، خريد مسكني با قيمت مناسب است. ۳۰% از هزينه هاي خريد خانه ممكن است در سن بازنشستگي صرف رهن خانه شود. تغييرات آب و هوايي تاثير زيادي بر هزينه تعميرات دارد مالزي با داشتن آب و هواي گرم و معتدل در طول سال، قيمت خانه ها و هزينه تعميرات و نگهداري بسيار پايين است.

برخي از كشورها هيچ نوع مالياتي بر درآمد وضع نمي كنند اما با توجه به ماليات فروش بالا، يك ماليات دارائيهاي شخصي غير منقول وجود دارد كه بر روي اسناد دارائيهاي سرمايه گذاري شخص قرار مي گيرد. بنابراين امكان يافتن مكاني ارزان براي گذراندن دوران بازنشستگي وجود ندارد اما در مالزي تسهيلات مالياتي ايجاد شده كه يك تبعه خارجي براي درآمد حاصل در خارج از كشور هيچ نوع ماليات پرداخت نمي كند و بر ارث و سود حاصله از سرمايه گذاري در املاك نيز ماليات تعلق نمي گيرد. هيچ نوع مالياتي بر ارزش افزوده وجود ندارد اما ماليات بر فروش كالاي دولتي (GST) وجود دارد اين ماليات شامل ۵% بر روي صورت حساب هتل ها و رستورانها و صورت حسابهاي رسمي نظيرحق الزحمه يك وكيل را مي توان نام برد.

شما زمانيكه هنوز بازنشسته نشده ايد و در حال كاركردن هستيد بيشتر از مواقعي كه بازنشسته شده ايد به گذراندن دوران بازنشستگي خود دريك مكان ارزان مي انديشد و به دنبال جمع آوري اطلاعات كافي براي گذراندن يك دوران بازنشستگي آرام و لذت بخش هستيد.

به قول معروف منتظر روزهاي باراني نباشيد، زيرا بعد از اينكه اتفاقي افتاد فكر كردن به آن بسيار دير است. هر شخص مي داند كه موفقيت هرگز به صورت ناگهاني اتفاق نخواهد افتاد و شما مجبوريد براي بدست آوردن آن زمان زيادي را سخت كار كنيد. اما بدبختي هميشه به طور ناگهاني اتفاق مي افتد. با اعتقاد به اين موضوع براي كار و سرمايه گذاري خود برنامه ريزي داشته باشيد و از پرداخت مالياتهاي گزاف جلوگيري كرده و درآمد شخصي خود را به حداكثر برسانيد.

اين برنامه مانند بيمه است. وقتي شما واقعاً به يك بيمه احتياج داريد ممكن بدست آوردن آن كمي طول بكشد. همچنين آماده كردن مدارك اصلي نيز نيازمند زمان است. بعضي از كشورها ارائه كننده برنامه خانه دوم به طور قانوني هستند اما به علت فشار سطح مالياتي بالا در اين كشورها و زمان زيادي كه براي اين كار صرف مي شود از انجام اين كار صرف نظر مي كنند. مالزي با ارائه راهكارهاي مناسب و تدبير هوشمندانه اين فرصت را براي شما در زماني كوتاه فراهم مي كند.

مالزي همچنين داراي بزرگراه هايي در سطح جهاني است كه تمامي ايالت ها را در Peinsular مالزي به يكديگر متصل مي كند. سيستم حمل و نقل شهري مدرن سفرهاي درون شهري را به سهولت امكان پذير مي كند. مالزي همچنين داراي بهترين امكانات پزشكي در آسياست.

بسياري از مردم مالزي را به خاطر زمين هاي گلف، امكان سرمايه گذاري در بخش املاك، مراكز خريد و غذاي بسيار متنوع و خوشمزه مالزی را براي زندگي انتخاب مي كنند. در حقيقت برخي از مردم كشورهاي همسايه مثل سنگاپور خريد هاي هفتگي خود از مالزي مي كنند به همين علت تراکم جمعيت در مالزي همواره بالا است.

حسین اکبری
Author: حسین اکبری
معرفی نویسنده
حسین اکبری هستم. مدیر محتوانویسی منتو. امیدوارم این مطلب مفید بوده باشه براتون .خوشحال میشم نظراتتون را برای این مطلب بذارید.

نوشتن دیدگاه

تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

منتو در سایر شبکه های اینترنتی

 

 aparat  فیسبوک  گوگل پلاس  کلوب  اینستگرام  لینکدین  پینترست  تامبلر  توئیتر  یوتیوب وردپرس