منتو مهاجرت

ویزاکاران منتوسفر


جهت خدمات مهاجرت فرم ارزیابی مهاجرت را پرکنید تا کارشناسان باشما تماس بگیرند .

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 5.00 (1 Vote)

هند

هندوستان (هندی: हिन्दुस्तान، اردو: ہندوستان، Hindustān) یک اصطلاح جغرافیایی بخصوص در زبانهای انگلیسی و هندی است که بیشتر بر منطقه غرب هند و بخش شرقی حاشیه رود سند پاکستان اطلاق می شود، این واژه بیشتر در قرن های 17 تا 20 در اروپا رایج گردید. اما در ایران، هند و هندوستان مترادف به کار می رود. اگرا و دهلی پایتخت های هندوستان بوده‌اند. بیشتر در دوره گورکانی / تیموری بر حوزۀ قلمرو آنها هندوستان گفته می شد.

 

ریشه واژه

هندوستان یک واژۀ پارسی است. هند بر گرفته از کلمه سند است و "ستان" یا "استان" یا "استت" معنی ناحیه و سرزمین می دهد. Old Persian Hinduš. زبان اوستایی suffix -stān (cognate to Sanskrit "sthān", = "place")

استفاده های امروزی

امروزه در پاکستان و ایران و افغانستان و بعضی جمهوری های شوروی سابق، به جمهوری هند، هندوستان هم گفته می شود.

حکومت

حکومت هند جمهوری فدرال است که هر کدام از ۲۵ ایالت آن مجلس مقننه خود را دارد.

پارلمان فدرال دارای دو مجلس است. یکی شورای ایالات (راجیاسابها) با ۲۵۰ عضو که ۱۲ نفر منتصب رئیس جمهور و ۲۳۸ نفر منتخب مجالس ایالات هستند.

یک سوم این شورا هر دو سال بازنشسته می‌شوند. مجلس دیگر پارلمان مجلس خلق است که ۵۴۲ عضو آن برای دوره‌ای پنج ساله با رأی تمامی افراد بالغ انتخاب میشوند و ۲ عضو که انتصاب میگردند.

رئیس جمهور را - که دوره ریاستش پنج سال است - هیئت انتخاباتی متشکل از پارلمان فدرال و مجالس ایالات برمی‌گزیند.

رئیس جمهور، نخست‌وزیر - که از حمایت اکثریت مجلس برخوردار است - و شورای وزیرانی را انتصاب می‌کند که هر دو به مجلس پاسخگو هستند.

احزاب مهم سیاسی عبارتند از:

حزب کنگره (I) • جاناتادال (حزب خلق) • حزب بهاراتیا جاناتا (حزب خلق هند؛ هندوی راست‌گرا) • حزب کمونیست هند – مارکسیست • حزب کمونیست هند و تعدادی گروه ‌بندیهای منطقه‌ای.

جغرافیای هندوستان

از نظر تاریخی به دشت گنگ و فلات زیر رشته کوههای هیمالیای غربی و منطقۀ رود یمنا هندوستان گفته می شده است. امروزه عبارت هندوستان در سرود ملی و سرودهای نظامی هند برای وطن پرستی بکار می رود.

مردم

امروزه به مردم هند، هندوستانی گفته می شود؛ صرف نظر از اینکه به چه منطقۀ جغرافیایی متعلق باشند. به زبان هندی که با اردو تقریباً یکی است، زبان هندوستانی می گویند. یکی از محبوب ترین شخصیت های مردمی ماهاتما گاندی است.

زبان هندوستانی

این زبان برگرفته از کریبولوی و اردو و سانسکریت است و زبان رسمی ایالتهای دهلی - اوتار پرادش و اوتار خند و بیهار است.

فرهنگ

فرهنگ هندوستانی در هند محبوبیت زیادی دارد، فیلم های سینمایی بالیوود بیانگر فرهنگ و زبان هندوستانی است. هندوستان 72 ملت شناخته شده دارد و به هندوستان سرزمین 72 ملت گفته می شود.

ورزش

بزرگ ترین و وسیع ترین زمین بازی کریکت جهان سال ۱۸۹۳ در هندوستان ساخته شد که در شهر چیل واقع در هیماچال در ایالت پرادش است و ۲۴۴۴ متر بالاتر از سطح دریا قرار دارد.

بازی

بازی مار و پله درهندوستان خلق شد که نام اصلی اش موکشیات است . پله ها به مثابه راهی برای رسیدن به خدا و مارها نیز همچون خطاهای انسانی در این مسیر شناخته شده است . بازی شطرنج هم جزء بازی های هندوستان است.

دین مردم هند

هندو

بودائیان

مسلمانان

مسیحیان

یهودیان

سیک ها

نوشتن دیدگاه

تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

این موارد جالب را هم ببینید .

منتو در سایر شبکه های اینترنتی

 

 aparat  فیسبوک  گوگل پلاس  کلوب  اینستگرام  لینکدین  پینترست  تامبلر  توئیتر  یوتیوب وردپرس